استفاده از فلزیاب در گنج یابی

استفاده از فلزیاب در گنج یابی

همانطور که  می دانید از دستگاه های گنج یاب، طلایاب و فلزیاب ها در کشف و شناسایی اهداف ارزشمندی همچون طلا و دفینه استفاده می شود. اما این دستگاه ها از بدو اختراع بدین گونه نبوده اند. در ابتدا آنها تنها قادر بودند تا تنها آهن را آن هم در لایه های بسیار بالایی و نزدیک به سطح کشف کنند. اما هم اکنون نه تنها کاربرد های فلزیاب ها بسیار بیشتر از کشف آهن شده است بلکه با قدرت بیشتری که پیدا کرده اند توانایی کاوش و ردیابی انواع اهداف را در مکان ها  و شرایط  گوناگون را نیز کسب کرده اند. مهم ترین مصارف، استفاده از فلزیاب در گنج یابی و دفینه یابی می باشد. که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم.

استفاده از فلزیاب در گنج یابی

استفاده از فلزیاب در گنج یابی

استفاده از فلزیاب حرفه ای در گنج یابی

همان طور که در سطر های بالا گفتیم در ابتدا از دستگاه های فلزیاب تنها در کشف فلز و به معنای لغوی در یافتن فلز به کار گرفته می شده است. اما هم اکنون شاهد آن هستیم که این دستگاه ها بسیار پیشرفته از گذشته به فعالیت ادامه می دهند. البته هنوز هم دستگاه هایی که تنها قادر به سنس فلز هستند وجود دارند و به عنوان مثال از آنها در صنعت و معادن به جهت کشف خطوط مختلف زیر زمینی و به عنوان معدن یاب به جهت کشف معادن فلز به کار گرفته می شود.

نکته ای که این دستگاه ها را حائز اهمیت می کند و با به وجود آمدن آنها، این عرصه دچار تحولی بزرگ قرار گرفت. به وجود آمدن قدرت تفکیک و بکار گیری آن در ساخت فلزیاب ها بود که آنها را قادر می ساخت تا فلزات مختلف را نظیر طلا را از آنها تفکیک دهد. و این گونه ساخت انواع دستگاه های فلزیاب و گنج یاب های امروزی کلید خورد. همانطور که گفتیم هنوز دستگاه های فلزیاب معمولی که تنها قادرند تا فلز کشف کنند وجود داشته و از آنها استفاده می شوند پس باید در زمان خرید دقت لازم را بکار ببریم.

گنج یاب پیشرفته

این روز ها تکنولوژی باعث تحولی عظیم در این عرصه شده است. و  می توانید این موضوع را در تولید انواع فلزیاب ها نظیر، فلزیاب آنتنی، فلزیاب شاقولی، فلزیاب تصویری، طلایاب شعاع زن، گنج یاب حرفه ای، معدن یاب ، یون یاب و بسیاری موارد دیگر، می توان مشاهده کرد.

با توجه به سطر بالا در میابیم که به منظور هر کاری یک دستگاه فلزیاب وجود دارد پس حتما قبل از خرید باید نیاز و اهداف خود را مشخص کرده سپس اقدام به خرید کنید تا با توجه به قیمت های بالای این دستگاه ها دچار ضرر و زیان مالی نگردید.

0 نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید